Gladiátori doma podľahli Leviciam

HK Gladiators Trnava vs. HK Levice 1-5 (1-0, 0-5, 0-0)

Góly: 19:22 Hrbáčik (Michalko) - 21:53 König (Novák,Klenko); 23:44 Kuzma (Tábi,Tužinský); 35:08 Mihálik (Buianov); 37:06 König (Vorobyev); 38:37 Tábi (Kohút,Mihálik)

Trnava:

Brucháč (Ivanovič) - Michalko, Vidovič, Klein, Mrázik, Burian, Jakab, Lukačovič, Kormúth, Klučiar, Schmidt, Jurák, Bobál, Beták, Szalay, Mrava, Ševčík, Kamenický, Marguš, Hrbáčik, Hudec

Levice:

Pavličko (Sklenár) - Kuzma, Kohút, Novák, Socha, Kudrna, Romaňák, Matejovie Tužinský, Mihalík, Tábi, Vorobyev, Klenko, König, Svitana, Mrázik, Štefanka, Moravský, Gubo, Buianov

Priebeh zápasu:

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci Gladiátori keď sa už po dvadsiatich sekundách hry snažil prekonať brankára hostí strelou Dušan Klučiar. Trafil však len do brankára. Po štyroch minútach hry získali Gladiátori presilovú hru, gól sa im však streliť nepodarilo.

Domáci pre zlé striedanie hostí zahrávali opäť početnú výhodu, no opäť bez efektu. Prvú vážnejšiu šancu zápasu mal obranca Vidovič, Pavličko bol pozorný. Sľubnú šancu si vypracovali aj hostia, no aj brankár Brucháč bol proti.

Domáci priaznivci sa tešili prvý krát v zápase tridsaťosem sekúnd pred koncom prvej tretiny zásluhou peknej kombinácie Hrbáčika s Mihalkom:1-0! Vzápätí však prišiel zbytočný faul Vidoviča na útočnej modrej a tretinu sme dohrávali v oslabení.

Druhá tretina bola pre Trnavu ako zo zlého sna. Postupne Kônig: 1:1!, Kuzma: 1:2!, Mihálik: 1-3!, opäť König: 1-4! a Tábi:1-5!, vyhnali inak spoľahlivého Brucháča z bránky a zničili všetky nádeje Trnavy na dobrý výsledok.

V tretej tretine prišla očakávaná snaha domácich, no bez želaného efektu, Gladiátori nedokázali vyťažiť zo svojej prevahy a hostia s prehľadom kontrolovali hru a zápas doviedli do zaslúženého víťazstva rozdielom 4 gólov.

Kapitán Trnavy Dávid Schmidt po zápase:

"Mali sme hlúpy výpadok cez druhú tretinu, úplne sme ju nezvládli, ako dnes, tak aj minulý zápas. To je jasný dôvod prehry. My si musíme povedať svoje a hrať to, čo sme hrali v Skalici. Tam sme bojovali a potom to vyzerá úplne inak."