Domáca séria tesných prehier pokračuje

HK GLADIATORS TRNAVA . HC TOPOĽČANY 3-4 (2-1, 0-2, 1-1)

Trnava: Ivanovič(Brucháč)-Mrázik, Kormúth, Jakab, Vidovič, Klein, Burian, Lavrenov- Klučiar, Hrbáčik, Jurák, Kamenický, Beták, Marguš, Hudec, Schmidt, Mrava, Lukačovič, Ševčík, Bobál

Topoľčany: Kompas(Komžík)-Ďurčo, Španko, Kováčik, Hřebíček, Hrudík, Bystričan, Bulák, Kubek- Koyš, Lantoš, Kluka, Podstavek, Tomčák, Uhnák, Pekarčík, Olejník, Pätoprstý, Gergel, Laššo, Špankovič

Góly: 13:59 Hrbáčik(Jurák, Hudec); 19:35 Schmidt(Vidovič, Klučiar); 48:45 Klučiar(Beták, Jurák) - 5:23 Pätoprstý (Uhnák); 33:41 Tomčák (Kluka, Koyš); 34:06 Koyš (Hřebíček,Kluka); 54:33 Koyš (Kluka, Hřebíček)

Priebeh zápasu

Hostia vstúpili do zápasu vo veľmi vysokom tempe a úvodných päť minút nedali domácim ani šancu na strelu. V piatej minúte dokázali po prvý krát skórovať keď Pätoprstý sám ppred bránkou prekonal Ivanoviča pomedzi betóny, 1:0. Trnava sa však po inkasovanom góle dostala späť do zápasu. V štrnástej minúte strelik domáci Hrbáčik vyrovnávajúci gól, keď sa individuálne presadil pomedzi dvoch obrancov po prihávke Juráka, 1-1.

Minútu pred koncom prvej tretiny, kedy sa už zdalo, že do kabín sa pôjde za nerozhodného stavu, si Trnavčania vypýtali presilovú hru. V nej dokázali skórovať po druhý raz, keď od modrej pálil Vidovič a odrazený puk dorazil do brány pohotovo Schmidt, 2:1.  Do druhej tretiny vstúpili opäť veľmi aktívne hostia.

Výborná obrana Gladiatorov zabránila nejednej šancí hostí, ktorí neustále napádali domácich. Úder však prišiel  v trinástej minúte a to hneď dvojitý! Najprv veľkú chybu domácej defenzívy potrestal úplne osamotený Tomčák, 2:2 a ani nie tridsať sekund po strelenom góle sa šťastným tečom od domácich presadil Koyš, 2:3. Hostia sa snažili ešte skórovať na rozdiel dvoch gólov, no v druhej tretine sa im to už nepodarilo.

Do tej tretej vstúpili aktívne domáci,snažili sa vyrovnať skóre. Najprv Beták nepremenil trestné strieľanie, keď trafil vyrážačku brankára. Napokon sa to predsa podarilo, v ôsmej minúte tretej tretiny zásluhou Kluciara a jeho pohotového zakončenia, 3:3.

Gladiátori vyrovnali hru a všetko nasvedčovalo tomu, že sa bude predlžovať. No prišiel zbytočný faul v strednom pásme a hostia zahrávali presilovú hru. V nej sa im podarilo skórovať na 3:4, keď sa z ľavej strany do bránkoviska natlačil Koyš a prepasíroval puk popod telo brankára Ivanoviča, 3-4. Gladiátori v závere odvolali svojho gólmana, no bezvýsledne. Body si odviezli červeno žltí.

Srdečne vás pozývame na ďalší domáci zápas, ktorý bude 13.11. proti Považskej Bystrici.