Gladiátori nedotiahli stíhaciu jazdu, Martin uhájil výhru.

GLADIATORS TRNAVA - HK MARTIN 5-8 (1-2,2-5,2-1)

Góly: 9:00 Jurák(Vidovič),31:24Beták(Szalay),37:27 Kamenický (Mrava),43:51 Jurák(Schmidt,Vidovič),49:33 Hrbáčik(Mihalko,Vidovič) - 6:50 Nauš(Dvorák,Rudzan),11:49 Murček(Oravec),20:51 Poliaček(Murček),22:18 Matejka,24:20 Nauš (Pokrivčák,Barto),30:16 Poliaček(Brezniak),33:51 Murček(Pokrivčák,Matejka),58:51 Nauš(Rudzan,Barto)

Zostavy

Trnava: Ivanovič(Brucháč) - Michalko,Vidovič,Klein,Mrázik,Burian,Jakab,Kormúth-Szalay,Schmidt,Jurák,Mrava,Beták,Klučiar,Ševčík,Hrbáčik,Kamenický,Bobál,Olša,Hudec,Marguš

Martin: Bernát(Gavalier)-Matejka,Themár,Ligas,Dvořák,Rusina,Oravec,Lavička-Poliaček,Murček,Brezniak,Nauš,Barto,Rudzan,Zeliezka,Dírer,Pokrivčák,Paulíny,Babka,Rešetár.

Priebeh:

Do zápasu vstúpili aktívnejšie hostia, keď si po dvoch minútach hry vybojovali presilovú hru, ktorú však nedokázali využiť.

Po siedmych minútach hry dokázali Martinčania predsa skórovať. Gól strelil A.Naus, keď sa preadil po dorážke v presilovej hre: 0:1! V polovici druhej tretiny si dokázal vypracúvať vážnejšiu šancu R.Jurák. Po faule na Klučiara hrala Trnava početnú výhodu, ktorú dokázala využiť už po siedmych sekundách, delovkou od modrej čiary skóroval Jurák: 1-1! Na konci tretiny však strhli vedenie opäť na svoju stranu hostia, keď krížnou strelou skóroval Murček: 1-2!

Do druhej tretiny opäť vstúpili aktívnejšie modro bieli, keď po minúte hry vyhrávali už 1:3! A to nebolo všetko. 1:4 bolo zakrátko, a to zásluhou Rešetára. Po štvrtom góle sa rozhodol domáci gladiátorov striedať brankárov. Domáci vzápätí ohrozili bránku súpera hneď dva krát, no bez gólového efektu. Martin po následnej útočnej akcii opäť dokázal skórovať, presadil sa agilný Nauš: 1-5! Domáci diváci následne opäť tŕpli pri presilovke Martina 5 proti 3 ( koľkej už v posledných troch zápasoch ?!?!?!).

Hneď po vykorčuľovaní Kamenického s trestnej lavice hostia ale skórovať dokázali a to gólom elitného strelca Františka Poliačka: 1-6! Hlavu za domácich zodvihol Beták, ktorý krásnou strelou v situácií 3 na 2 nedal gólmanovi hostí šancu:2-6! Dlho sme sa však neradovali, pretože na kolená nás zase zrazilo dvojnásobné vylúčenia a v ňom ďalší gól hostí: 2-7! Následne po samostatnom úniku dokázal skórovať Juraj Kamenický, ktorý si krásnym blafákom vychutnal súperovho brankára:3-7!

Kto čakal, že sa v tretej tretine bude zápas dohrávať, ten sa veľmi mýlil. Trnava vstúpila do tretej tretiny veľmi aktívne, mohutne sa oprela do súpera a dokázala si vypracovať viacero šancí. Po štyroch minútach hry sa dokázal presadiť po druhý krát v zápase Jurák: 4-7! Hostia následne dostali opäť možnosť hrať presilovku no Trnava výborne bránila a po úniku Hrbáčika dokázala skórovať:5-7! Na viac však domácim neostal čas, na konečných 5-8! z pohľadu domácich pečatil do prázdnej brány hetrikový strelec Aurel Nauš, k čomu mu športovo gratulujeme!

Reparát na dnešný zápas môžu gladiátori zložiť už v piatok proti Leviciam, v ďalšom domácom zápase.

Rozhovory:

Štefan Mega, tréner HK Gladiators

Čo hovoríte na dnešný zápas?

Čakali sme, že Martin bude silné mužstvo, predsa majú skúsenejších hráčov. Myslím si, že pre divákov to bol dobrý zápas. Do tretej tretiny sme šli s tým, že sa pokúsime vyhrať aspoň tretiu tretinu pre divákov.

Mali ste príliš veľa vylúčený čím to bolo?

Vždy hovoríme hráčom, aby nefaulovali, ale vždy sa nájdu nejaké indivíduá, ktoré to nedodržia. Začalo to zbytočným vylúčením, z ktorého sme dostali gól. Potom sa ťažko hrá. Hráme stále oslabení. Pracujeme na tom, aby sme sa vyvarovali zbytočným vylúčeniam.

Čím to bolo, že v tretej tretine ste sa Martinčanov prakticky dorovnali a napokon ste ju aj vyhrali?

My sme si povedali pred treťou tretinou, že sa musíme sústrediť iba na seba, je tretie kolo, zbytočne sa budeme hádať s kadekým. Myslím si, že keď hrajú všetci naplno tak sa nám hra darí a celkový dojem vyzerá dobre. To sme aj potvrdili v tretej tretine.

Róbert Spišák, tréner HK Martin

Myslím si, že sme mali celkom dobrý vstup do zápasu. Akurát z  tlaku, čo sme si vytvorili, sme nedali góli. Musím povedať, že druhá tretina už bola podľa našich predstáv. Tam sme sa aj gólovo presadili. Mrzí nás vstup do tretej tretiny, pustili sme súpera do hry, čo by nás mohlo v budúcnosti mrzieť.

Čo hovoríte na poľavenie v tretej tretine?

Samozrejme mrzí nás to. Trnava vybehla, napádali nás a to sa im darilo.