Gladiátori podľahli po boji Capitals Bratislava

HK Gladiators Trnava - Bratislava Capitals   2-5 (1-2,0-0,1-3)

Góly: 17:25 R.Jurák(F.Vidovič); 55:35 N.Szalay(R.Jurák) - 11:17 R.Varga(V.Lukacik,D.Buc); 14:48 R.Varga (D.Buc); 44:53 D.Buc(M.Holovič); 48:26 T.Varga(D.Hudec); 50:24 M.Slovák(E.Selleck,T.Varga)

Gladiators: Ivanovič(Brucháč)-Vidovič,Mihalko,Mrázik,Klein,Jakab,Štepanovský,Burian-Jurák(A),Schmidt(C),Klučiar,Szalay,Ševčík,Beták,Kamenický,Hrbáčik(A),Mrava,Hudec,Olša,Bobál,Lukačovič

Capitals: Hamrelík(Mega)-Bohunický,Martinelli,Jankovič,Bača,Petrinec,Lukáčík,Bodnár-Selleck,Slovák(A),T,Varga(C),Holovič,Buc(A),R.Varga,Vašaš,Surovka,Hudec,Danišovský,Smolka,Šalka,Juriga

Trnava vstúpila do zápasu veľmi aktívne, keď si už v dvadsiatej piatej sekunde vypýtala presilovú hru. Nič z nej však nevyťažila. Po piatich minútach hry bol vylúčený trnavský hráč, Šimon Beták. Prvú vážnejšiu šancu Capitals vytvoril hosťujúci Hudec, no domáci brankár Ivanovič bol proti. Trnava opäť zatlačila Capitals, vážnejšiu strelu mal od modrej čiary Andrej Klein, Hamerlík v bránke bratislavčanov však stál pevne.

Do početnej výhody išli hostia po seknutí domáceho Mareka Štepanovského. Po Ďalšom nedovolenom bránení šli Gladiatori do oslabenia o dvoch hráčov.Túto presilovú hru dokázali hostia využiť zásluhou Róberta Vargu, ktorý pohotovo dorazil odrazený puk po zákroku Ivanoviča. 0-1!

Päť minút pred koncom prvej tretiny poslal Dávid Buc krížnu prihrávku opäť Róbertovi Vargovi a hostia viedli 0-2!Trnava sa po dvoch inkasovaných góloch vrátila do hry a nádhernou strelou spomedzi kruhov dokázal streliť gól Roman Jurák.1-2! Armáda Gladiátorov si svojou aktivitou  v závere 1. tretiny vypýtala presilovú hru, ktorá pokračovala aj v 2. tretine. opäť však bez želaného efektu.

V strednej časti hry sme hrali s Capitals vyrovnanú partiu no skórovať sa nám nepodarilo aj napriek sľubným šancam. Do brejku sa dostal obranca Jakab, ktorý peken vyviezol puk s obrannej tretiny a jeho "žabku " sa snažil tečovať aktívny Kulučiar, z protiútoku nevyužili hostia obdobnú situáciu tri na jeden.

Do tretej tretiny sme vstúpili s cieľom streliť vyrovnávajúci gól, to sa nám však nepodarilo. Naopak, po prieniku Marcela Holoviča, ktorý nahral medzi kruhy Bucovi, ten nekompromisne zakončil 1:3!V presilovej hre strelil Tibor Varga ďalší gól 1:4!

V ďalšej  presilovej hre o dvoch mužov hostia opäť dokázali skórovať, gól strelil pohotovo Marek Slovák. V závere zápasu sme mali opäť puk na hokejkách my, dokázali sme si vypracovať šance proti súperovi, ktorý už  kontroloval výsledok.

Päť minút pred koncom dokázal ešte skorigovať výsledok peknou strelou pod brvno Nino Szalay a upravil na konečných 2-5! Po zápase domáci diváci, ktorých prišlo na prvý zápas sezóny takmer 900, odmenili hráčov oboch tímov pekným potleskom.

Zápas bol pre naše mladé mužstvo veľkou školou hokeja, stačí sa pozrieť na mená súperových hráčov, ktorí sa gólovo presadili. Sme vďační za takúto skúsenosť, a veľmi vďační za podporu divákov počas a po skončení zápasu. V zmysle hesla "Všetci spolu za Trnavu" sa dobre pripravte na budúci týždeň, kedy privítame doma Martinských jazdcov a Levické levy.