Gladiátori vyhrali v Skalici a vedú 1-0!

HK iClinic Skalica - HK Gladiators Trnava 3:4 (1:0, 2:2, 0:2), stav série 0:1

Góly: 10. Džiošvili (Jaša, Janík) 29. Štumpf (Šmach, Jaša) 35. Hujsa (Včelka) – 25. Miklík (Okoličány, Jurák) 28. Antonov (Kukumberg, Schmidt) 47. Holovič (Okoličány) 50. Jurák (Holovič). Rozhodovali: Krajčík, Bachúrik – Valo, Kováčik, strely: 39:30, vylúčení: 8:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1376 divákov

Skalica: Borák – Horváth, Šmach, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Arbuzov, Šišolák – R. Nemec, Džiošvili, Štumpf –  Galimov, Jaša, Šátek – Janáč, Včelka, Hujsa – Kotvan, Jarolín, Rajčák

Trnava: Hollý – Ejem, Rašin, Semaňák, Kliment, Hajda, Vuorijärvi, Poldruhák, Ružek – Antonov, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Šandor – Jurák, Schmidt, Kupka – Komloš, Adamčík, Mrava

Vyraďovacie boje krajského derby začali písať svoju prvú kapitolu na štadióne Záhorákov. Na radosť slušnej diváckej kulisy gólovú oponu stiahli Skaličania v desiatej minúte počas presilovej hry, keď Janíkovo nahodenie tečované Jašom dorazil do odkrytej bránky Džiošvili. Dve minúty pred prvým klaksónom nevyužili hostia ideálnu príležitosť na zníženie a do šatní sa šlo za stavu 1:0. Hneď skraja prostredného dejstva mal trnavský káder k dispozícii dve po sebe nasledujúce presilovky o dvoch hráčov. Druhú z nich dokázali „gladiátori" po peknej kombinácii pretaviť na vyrovnávajúci zásah. Následne prišla na rad druhá trefa, keď Kukumbergovu skvelú prihrávku medzi kruhy využil na gólový úder Antonov. Hostiteľom však na dorovnanie výsledku stačilo len pár sekúnd, prvú ranu v play-off si pripísal Jaša. Do vedenia sa Skalica dostala v 36. minúte - pri mantineli ukážkovo zapracoval Včelka, pred bránkou našiel Hujsu, ktorému zakončenie nerobilo problém. Šiesty gól stretnutia bol k videniu počas záverečnej časti, po prienikovej prihrávke Okoličányho presne namieril Holovič a vyrovnal na 3:3. Desať minút pred koncom svojmu mužstvu prinavrátil vedenie kapitán Jurák. Skóre duelu sa už viac nepohlo, Trnavčania zvíťazili 4:3 a pripísali si prvý bod série.