Trnava s prvým domácim víťazstvom!

GLADIATORS TRNAVA - MHK TSS GROUP DUBNICA 4-2 (1-2,1-0,2-0)

Trnava: Ivanovič (Brucháč)-Evdokimov,Vidovič,Klein,Mrázik,Mihalko,Burian,Lindeman,Kormúth- Klučiar,Beták,Jurák,Mrava,Szalay,Ševčík,Hrbáčik,Kamenický,Bobál,Olša,Hudec.

Dubnica: Lakosil (Kutej)- Švec,Bagin,Košecký,Jarábek,Dúžek,Chatrnúch,Fančovič,Trška- Kristín,Hegyi,Kokavec,Jakúbek,Nemček,Klimenta,Jakubík,Ďuriš,Kanaet,Silchenko,Prna,Pelech.

Góly: 3:59 Mrava(Hudec,Mrázik),17:39 Ševčík(Kamenicý),46:21 Beták(Kluciar,Jurák),59:26 Mihalko(Vidovič)-11:32 Kanaet(Jakubík,Ďuriš),17:55 Jakubík(Kanaet,Chatrnuch)

Zápas:

Tranava vstúpila do zápasu opäť aktívnejšie ako súper. Prvú šancu si gladiátori vypracovali už v druhej minúte hry, skórovať sa im však nepodarilo. V čase 3:59 ako prvý otvoril skóre Filip Mrava, tečom Hudecovej strely:1-0! Hostia reagovali a začali ohrozovať bránku Ivanoviča. Zásluhou Kaneata sa im podarilo znížiť v čase 11:32,1:1! Následne si dubničania vypracovali presilovú hru, no bez efektu. Minútu po jej skončení sa pohotovo orientoval Jakúbek a Trnava prvý aj posledný krát v zápase prehrávala:1-2!

Do druhej tretiny vstúpili aktívnejšie hostia, keď dohrávali presilovú hru o jedného muža . Postupne si dokázali vypracovať viaceré gólové šance, no výborný brankár Ivanovič držal celú tretinu domácich nad vodou. A tak udrelo na druhej strane. Najprv Trnava nevyužila presilovku o dvoch mužov, no pred koncom tretiny vypichol puk v strednom pásem Kamenický, prihrávkou našiel Šefčíka a ten nezaváhal:2-2!

Tretia tretina patrila domácim. Najprv trafil tyč Jurák. V šiestej minúte rozvlnil sieť Samuel Beták, ktorý pohotovou strelou našiel medzeru medzi Lakosilovými betónmi:3:2! Trnava odohrala výbornú tretiu tretinu. Hýrila pohybom a dokázala si vytvoriť tlak. Všetku snahu o vyrovnanie hasil vynikajúci brankár Ivanovič. Dve minuty pred koncom tretej tretiny odvolali hostia brankára no skórovať sa im nepodarilo, naopak, domáci skórovali do prázdnej bránky zásluhou Mihalka:4-2! Trnava tak zaknihovala svoje prvé domáce víťazstvo, celkovo druhé v sezóne.

Rozhovory:

Hrdinom dnešného zápasu bol brankár Anton Ivanovič:

Podržali ste mužstvo výborným výkonom, čo to pre Vás znamená?

Znamená to pre mňa tri dôležité body pre mužstvo. Prehrávali sme a dokázali sme sa dostať späť na nohy. Keď budeme hrať tak ako dnes, tak môžeme čeliť každému mužstvu v lige.

Bol to však náročný zápas...

Áno, ale hodnotím ho na výbornú. Chalani blokovali strely, korčuľovali ,vypichovali puky a robili menej faulov oproti minulým stretnutiam.

Spokojný po zápase bol aj útočník Juraj Kamenický:

Prvý krát sme zvíťazili pred domácim publikom, čo by ste odkázali divákom pred ďalšími zápasmi ?

Konečne sa nám podarilo vyhrať doma. Verím, že sme týmto pozvali divákov na ďalšie domáce zápasy.

V čom bol tento zápas náročný?

Ťažký bol preto, že sme hrali v stredu zápas v Žiline, ktorý sme prehrali . Dnes sem si povedali v šatni, že už konečne musíme zabrať aj doma. Hrali sme všetci spolu a zaslúžene sme vyhrali .